pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 31 sierpnia 2021
  • 17 września 2021
  • wyświetleń: 4287

Szczepan Twardoch odwiedzi Pszczynę. Spotkanie w PCKulu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Za nami:

W piątek, 17 września o godz. 18.00 Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem, autorem wydanej we wrześniu ubiegłego roku "Pokory".

szczepan twardoch


"Pokora" to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora i zdobyć autograf.

Szczepan Twardoch (ur. 1979) - pisarz, publicysta, autor bestsellerowych powieści: Morfina (2012), Drach (2014), Król (2016) i Królestwo (2018). W jego literackim dorobku znajdują się również uznawany za literackie odkrycie Wieczny Grunwald (2010), tom dzienników Wieloryby i ćmy (2015) oraz zbiór opowiadań Ballada o pewnej panience (2017).

Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem "Polityki", Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienie, Nagrodą Czytelników Nike i rekordową liczbą nominacji (między innymi do nagród Nike, Gdynia i Angelus). Prawa do jego powieści zostały sprzedane do kilkunastu krajów.

W kwietniu 2020 roku miała miejsce premiera Króla w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie powieści powstał serial, który w listopadzie 2020r. miał premierę w telewizji Canal+. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

Data: 17 września 2021r, godz. 18.00,
Miejsce: Pszczyńskie Centrum Kultury (wejście od ul. Bankowej),
Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 32 447-10-06,
Wstęp wolny!
Prowadzenie: Elżbieta Goraus,
Tłumacz języka migowego: Irena Piecha.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie na Facebooku:
www.facebook.com/events/251644726816088

ar / pless.pl, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj