pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 27 lipca 2021
  • wyświetleń: 1000

Przebudowa ul. Klonowej w Pawłowicach z dofinansowaniem

W piątek, 23 lipca w Chałupkach wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy ul. Klonowej w Pawłowicach.

Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Klonowej w Pawłowicach  - 23.07.2021
Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Klonowej w Pawłowicach - 23.07.2021 · fot. UG Pawłowice


Droga gminna zostanie przebudowana na długości 940 metrów wraz ze skrzyżowaniami z ul. Rolników i ul. Stawową. Szerokość jezdni będzie wynosić 3,5 metra z mijankami poszerzającymi jezdnie do 5 metrów. Dzięki przebudowie poprawi się dojazd do terenów rolniczych oraz bezpieczeństwo komunikacyjne.

Umowa została podpisana z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, do którego gmina wystąpiła z wnioskiem o wsparcie przedsięwzięcia.

Zgodnie z programem, na przebudowę kilometrowego odcinka drogi można było otrzymać 250 tys. zł. W wyniku weryfikacji wniosków, gmina uzyskała 235 tys. złotych ze środków budżetowych województwa śląskiego z tytułu wyłączeń gruntów rolnych z produkcji na budowę dróg transportu rolniczego.

Koszt całej inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu, który będzie ogłoszony w sierpniu.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.