pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 28 sierpnia 2021
  • dzisiaj, 06:10
  • wyświetleń: 6741

Piknik sportowy "Bez barier". Gościem Łukasz Piszczek!

W sobotę, 25 września na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się wielki Piknik Sportowy "Bez barier". Impreza ma na celu naświetlenie potrzeby szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Początek wydarzenia o godzinie 11.00. Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który przekaże na licytację na rzecz ośrodków koszulkę ze swoim nazwiskiem!

Oficjalnie - Łukasz Piszczek piłkarzem LKS Goczałkowice
Łukasz Piszczek gościem Pikniku sportowego "Bez barier" · fot. LKS Goczałkowice Zdrój


To będzie wydarzenie dla całych rodzin - organizatorzy chcą zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i zintegrować osoby zdrowe z osobami z niepełnosprawnościami. Impreza będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców!

Piknik według planu obejmie wychowanków placówek, kształcących dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu Pszczyny oraz Czechowic-Dziedzic. W niektórych z tych ośrodków opiekę znajdują również dorośli.

Impreza skierowana jest głównie do placówek prowadzących opiekę i edukację osób niepełnosprawnych, ale ma charakter otwarty i jest możliwość dołączenia do wydarzenia. Zainteresowanych organizatorzy zapraszają do kontaktu do dnia 15 września pod numerem tel. 605043262.

W programie Pikniku znajdzie się krótki mecz piłki nożnej, który rozegrają wychowankowie Szkół Specjalnych z tych gmin, prowadzone przez swoich trenerów. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostaną proste konkurencje sportowe. Dla uczestników zawodów przygotowano medale i puchary.

Po sportowej rywalizacji dzieci, młodzieży i dorosłych specjalnej troski, mecz rozegrają wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzą się z godnymi siebie przeciwnikami - wychowankami Akademii Łukasza Piszczka! Ukoronowaniem imprezy będzie pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic.

Gościem specjalnym imprezy będzie Łukasz Piszczek, który objął Patronatem Sportowym to wydarzenie i zapowiedział, że również będzie uczestniczył w dwóch pierwszych godzinach Pikniku. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą piłki!

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla uczestników rywalizacji sportowych oraz dla wszystkich, którzy w tym dniu zawitają na stadion MOSiR do Czechowic-Dziedzic. Nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci, zabaw z DJ-em i animatorami. Pojawią się alpaki, będą też pyszne dania lokalnej kuchni. W przygotowaniu są kolejne atrakcje! Będzie można oddać także krew w krwiobusie.

Podczas wydarzenia potrwa kiermasz smakołyków a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz wszystkich ośrodków i szkół zaproszonych do współpracy.

Program w pigułce:  • O godzinie 11.00 planowane jest rozpoczęcie, wystąpienia gości oraz organizatorów i czas dla mediów, po czym nastąpi krótki trening pokazowy, jaki przeprowadzi z niepełnosprawnymi zawodnikami Łukasz Piszczek. Następnie odbędzie się ich mecz oraz przeprowadzone zostaną inne konkurencje dla niepełnosprawnych,
  • W godzinach 12.45 - 13.00 będzie miało miejsce wręczenie medali i pucharów,
  • W godzinach 13.00 - 13.45 rozegrany zostanie mecz wychowanków UMKS3 Czechowice-Dziedzice oraz wychowanków Akademii Łukasza Piszczka,
  • W godzinach 14.00-14.45 - rozegrany zostanie mecz samorządowców powiatu pszczyńskiego oraz samorządowców Czechowic-Dziedzic.


Uwaga! Już kilka dni po tym wydarzeniu na Facebooku portalu pless.pl odbędzie się charytatywna licytacja koszulki Łukasza Piszczka! Niebawem podamy szczegóły!

Głównym organizatorem imprezy jest UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, który to klub jest uczestnikiem programu "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM". Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol — burmistrz Pszczyny.

Portale pless.pl i czecho.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym!

piknik sportowy

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.