• 29 października 2023
  • wyświetleń: 4040

Burmistrz spotkał się z medalistkami Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters

Sport bywa pasją, z której nie da się wyleczyć. Udowadniają to Sandra Michalak oraz Magdalena Stuchlik reprezentujące stowarzyszenie Aktywna Pszczyna.

Sandra Michalak oraz Magdalena Stuchlik - medalistki Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters podczas spotkania z burmistrzem Pszczyny - 10.2023 · fot. UM Pszczyna

W tym roku biegaczki stanęły na podium podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu, a także EMACS Europen Masters Athletics Championship Stadia Pescara.

Sandra Michalak w Toruniu wywalczyła złote medale na 3000 m, 1500 m, a także srebrny medal na 10 000 m. W tym samym biegu brązowy medal zdobyła Magdalena Stuchlik. Z Pescary Panie przywiozły trzy krążki: Sandra z biegu na 1500 m - zloty medal, 5000 m - srebrny medal, Magda natomiast wywalczyła brąz podczas biegu na dystansie 10 000 m.

- Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Miałem okazję gościć sportowców i porozmawiać o ostatnich startach. W spotkaniu, które odbyło się w ratuszu uczestniczył także Tomasz Opuchlik, założyciel stowarzyszenia Aktywna Pszczyna. Tomasz odpowiada za organizację m.in. Biegu Żubra, Aktywna Piątka i innych inicjatyw. Robi wszystko, aby promować sport i rozwijać stowarzyszenie. Jak widać, robi to bardzo skutecznie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.