• wyświetleń: 10076

Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego podwójnym wicemistrzem Polski

Mateusz Zielonka, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, w miniony weekend został podwójnym wicemistrzem Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Mateusz Zielonka podwójnym wicemistrzem Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu · fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Polski BJJ to największe (1751 zawodników i zawodniczek) i najbardziej prestiżowe zawody Jiu Jitsu w naszym kraju. XV Mistrzostwa Polski BJJ odbyły się w dniach 9-10 listopada w Katowicach. Mateusz Zielonka startował w kategoriach -82,3 kg pas niebieski oraz Open. W obu klasyfikacjach wywalczył srebrny medal, co oznacza, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został podwójnym wicemistrzem Polski.