• 10 lipca 2020
  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 10644

Siatkarki z POSiR-u awansowały do finału Mistrzostw Polski!

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają w finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej! Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki świetnie zaprezentowały się w turnieju półfinałowym.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna plażowe młodziczki
Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki: Paulina Duda i Martyna Witczak wywalczyły awans do finału Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej rozgrywany był w Obornikach Śląskich. Zagrały w nim 32 pary. W tym gronie znalazły się reprezentujące UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda. Przypomnijmy, że siatkarki z Pszczyny prawo gry w półfinale Mistrzostw Polski wywalczyły sobie dzięki zajęciu 3. miejsca w Mistrzostwach Śląska.

Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki turniej półfinałowy rozpoczęły od dwóch zwycięstw po 2:0 z zawodniczkami Dalina Myślenice (Nikola Malina i Patrycja Musiał) oraz UKS-u Tygrysy Strzelin (Martyna Merończyk i Natalia Wiśniewska). Po tych meczach pszczynianki miały dwie próby, żeby wywalczyć miejsce w najlepszej "ósemce" turnieju. To było o tyle ważne, że właśnie osiem najlepszych drużyn obornickiego półfinału kwalifikowało się do finału Mistrzostw Polski.

Pierwsza próba okazała się nieskuteczna, ponieważ siatkarki z Pszczyny uległy 0:2 Julii Balickiej i Zofii Sobanty z UKS-u Volley 34 Łódź. Druga szansa została jednak wykorzystana. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki pokonały 2:1 Zuzannę Głowacką i Dominikę Wilczyńską z AZS AWF #Volley Wrocław. Ta wygrana dała siatkarkom miejsce w "ósemce" i awans do finału Mistrzostw Polski.

Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej · fot. UKS Centrum Pszczyna, FB OSiR Oborniki Śląskie

W kolejnej rundzie pszczynianki trafiły na ekipę z Będzina, Annę Sitek i Aleksandrę Wróbel. Wicemistrzynie Śląska wygrały 2:0 z pszczyniankami, a jak się później okazało, zwyciężyły również w całym turnieju. Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna na zakończenie turnieju półfinałowego wygrały 2:0 z Aleksandrą Kułak i Aleksandrą Charłampowicz z Jagiellończyka Biała Podlaska i zajęły 7. miejsce.

Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej to wielki sukces zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, a także potwierdzenie bardzo dobrze wykonanej pracy przez trenerkę Agnieszkę Szczypkę wraz z zawodniczkami na boiskach piaskowych POSiR-u w maju i czerwcu, kiedy można było już prowadzić zajęcia na otwartych boiskach.

- Osiągnęłyśmy super wynik. Przed turniejem żadna z nas nie spodziewała się takiego rozwiązania. W pierwszym meczu o wejście do "ósemki" czuć było presję wyniku, co przełożyło się na naszą grę i przegraną. Na szczęście w drugim meczu było zdecydowanie lepiej. Dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie i wygrały. Mimo porażki o wejście do "szóstki" z Będzinem, można było być też zadowolonym z postawy Martyny i Pauliny. Będzin miał nieznaczną przewagę, ale dziewczyny walczyły - podsumowała zmagania Agnieszka Szczypka, trenerka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się również w Obornikach Śląskich w terminie od 24 do 26 lipca. W zawodach zagra 16 drużyn.